Tonery alternatywne - czy warto z nich korzystać?

Tonery alternatywne czyli zamienniki do drukarek laserowych

Każdy właściciel drukarki laserowej wie, że jest to urządzenie bardzo szybkie, a dodatkowo stosunkowo tanie w eksploatacji. Wynika to oczywiście z faktu, iż kompatybilne z nim materiały eksploatacyjne są nie tylko dostępne w atrakcyjnych cenach, ale również bardzo wydajne. Większość użytkowników spotkała się na rynku zarówno z oryginalnymi tonerami, jak i zamiennikami, które często może również spotkać pod nazwą "tonery alternatywne". Wielu z nich zdaje sobie sprawę, że zakup zamienników pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, jednak mity, które wciąż krążą wokół tych produktów, skutecznie ich odstraszają. W dzisiejszym artykule weźmiemy pod lupę tonery alternatywne i dokładnie przedstawimy Ci zalety stosowania tego typu materiałów eksploatacyjnych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całością tekstu!

Tonery alternatywne - fakty i mity

Na dobry początek warto wyjaśnić skąd biorą się wszystkie mity dotyczące stosowania tonerów alternatywnych. Przede wszystkim, to producenci urządzeń drukujących przestrzegają swoich konsumentów przed stosowaniem nieoryginalnych tonerów lub tuszów. Jak nie wiadomo o co chodzi, to oczywiście chodzi o pieniądze. Nie inaczej jest w tej sytuacji. Warto wiedzieć, że to na materiałach eksploatacyjnych w dużej mierze zarabiają producenci drukarek. Bardzo często swoje urządzenia sprzedają za naprawdę nieduże pieniądze, a późniejsze zakupy tonerów i tuszów są dla nich głównym źródłem zarobków. Jeżeli ich klienci będą decydowali się na zakupy zamienników, to w tym momencie staje się to dla nich całkowicie nieopłacalne. Wielu z nich zaczęło również wprowadzać blokady, które uniemożliwiają korzystanie z drukarki, jeśli został do niej zamontowany zamienny materiał eksploatacyjny. Bardzo często błąd pojawia się podczas najnowszej aktualizacji urządzenia lub podczas jego instalacji. Warto dokładnie czytać wszystkie informacje i zgody, które akceptujemy, aby nie doprowadzać do tego typu sytuacji. W tym miejscu zachęcamy aby przeczytać nasz poradnik dotyczący blokady pojemników HP.

Tonery alternatywne nie są wcale gorsze!

Jednym z najczęściej powielanych mitów, których boją się właściwie drukarek, jest ten, który głosi, że zamienne materiały eksploatacyjne mogą spowodować uszkodzenie naszego urządzenia. To oczywiście nieprawda! Zamienne materiały eksploatacyjne są konstruowane dokładnie w taki sam sposób, jak oryginalne produkty, dlatego nie są one w stanie uszkodzić urządzenia. Oczywiście, należy je zamontować prawidłowo. Zły montaż może doprowadzić do uszkodzenia, jednak tyczy się to zarówno zamienników, jak i tonerów oryginalnych. Reasumując - tonery alternatywne i oryginalne tworzy się z podobnych materiałów i przy wykorzystaniu takich samych technologii. To, że oryginały są droższe (czasem i nawet o 70%!), wynika tylko z tego, że producent chce na nich bardzo dużo zarobić. Kolejnym mitem, z którym dosyć często spotykamy się podczas rozmowy z naszymi klientami, jest ten, że stosowanie zamiennych materiałów eksploatacyjnych ma znaczący wpływ na pogorszenie się jakości wydruków. W tym przypadku musimy również użyć już wcześniej wspomnianego argumentu. Dobrej jakości tonery alternatywne od sprawdzonych producentów są tworzone z takich samych materiałów oraz przy użyciu podobnej technologii, dlatego ich działanie jest dokładnie takie samo. Różnice pomiędzy wydrukami, które wykonaliśmy oryginalnymi tonerami, a tymi, do których użyliśmy tonerów alternatywnych, są praktycznie niezauważalne.

Toner alternatywny - tańsza alternatywa dla użytkownika drukarki

Nie możemy również nie wspomnieć o kilku faktach, które dotyczą zamienników. Przede wszystkim - ich niska cena. To prawda, tonery alternatywne są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, które umożliwiają zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Jeżeli drukujesz dużo, a Twoja drukarka pracuje każdego dnia, to z pewnością zauważysz różnicę w kosztach związanych z jej eksploatacją. Wydatki mogą się zmniejszyć nawet o kilkadziesiąt procent! Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że tonery są nie tylko tańsze, ale również bardziej wydajne. Tak, to prawda! Bardzo często za niższą cenę otrzymujemy produkt, który umożliwia nam wydrukowanie jeszcze większej ilości kartek. Jest to świetna alternatywa dla tych, którzy naprawdę drukują spore ilości każdego dnia.

U kogo sprawdzą się tonery alternatywne i jak znaleźć takie, które będą kompatybilne z naszą drukarką?

Tonery i tusze alternatywne są dedykowane zarówno do użytkowników indywidualnych, którzy korzystają ze swojej drukarki w warunkach domowych, jak i do mniejszych i większych firm. Jak wiadomo, tonery nie zasychają (co może zdarzyć się w przypadku tuszów), dlatego drukarka może stać nieużytkowana nawet przez kilka miesięcy. Jeżeli drukujemy sporadycznie, np. kilka stron w miesiącu, to zakupiony zamiennik wystarczy nam na bardzo długi okres czasu!

Gdzie kupić tonery alternatywne?

Jeżeli chcesz znaleźć zamienny materiał eksploatacyjny do swojego urządzenia drukującego, to koniecznie skorzystaj z naszej intuicyjnej wyszukiwarki, która przeniesie Cię na podstronę, gdzie znajdziesz wszystkie kompatybilne z nim materiały eksploatacyjne. Jak to zrobić? Wystarczy, że wpiszesz w naszą wyszukiwarkę model urządzenia, do którego szukasz tonerów, a w następnym kroku klikniesz lupkę. Jeżeli potrzebujesz bardziej indywidualnej pomocy, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym doradcą! Możesz odezwać się na czacie, napisać maila lub zadzwonić do naszego biura. Gwarantujemy, że odpowiemy na wszystkie twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości. Zapraszamy na zakupy!

Data dodania: 03-06-2020