Najczęstsze pytania - FAQ

W naszym sklepie istnieje możliwość dokonania zakupów bez rejestracji. Umożliwia to opcja „kupuję bez rejestracji". Jest to szybsza opcja, nie wymagająca podawania loginu i hasła, jednakże wiążąca się z brakiem możliwości zalogowania się do sklepu www.dodrukarki.pl.

Opcja ta pojawia się w momencie finalizacji zamówienia.

KORZYŚCI z rejestracji w sklepie www.dodrukarki.pl :

  • Szybki dostęp do informacji odnośnie złożonych przez Ciebie zamówień oraz o statusie ich realizacji.
  • Brak konieczności wypełniania formularza z danymi do wysyłki przy każdym zamówieniu (przy kolejnych zamówieniach wystarczy się zalogować).
  • Możliwość edycji własnych danych (w tym zmiana hasła).
  • Szybsze zakupy w przyszłości (ponawianie poprzedniego zamówienia).

Zależy to od kliku czynników.

Dostępności towaru - Przy każdym produkcie w naszym sklepie internetowym znajduje się informacja o jego dostępności, oznacza ona ile mamy czasu na skompletowanie zamówienia, przy założeniu, że zostanie ono złożone w dniu roboczym do godziny 14:00.

Wybranej formy płatności – przelew tradycyjny, szybka płatność internetowa, pobranie.

Wybranej formy wysyłki – kurier DPD (zazwyczaj paczki dostarczane są w następnym dniu roboczym po wysłaniu paczki z naszego magazynu), Kurier Pocztex48 (paczka dostarczana jest w przeciągu dwóch dni roboczych po wysłaniu), InPost (1-2 dni robocze (przesyłki dostarczane są również w soboty).

 

System automatycznie poinformuje Państwa po wysłaniu zamówienia z naszego magazynu.

Jeżeli zamówienie nie zostało jeszcze zrealizowane, prosimy o wysłanie mail’a na adres sklep@dodrukarki.pl z opisaniem zmian, które chcieliby Państwo wprowadzić.

Tak, jest taka możliwość, jednak może się zdarzyć sytuacja, że nie będziemy mieli potrzebnego Państwu produktu w magazynie. Najbezpieczniej jest złożyć zamówienie przez nasz sklep internetowy i wybrać opcję „Odbiór osobisty”. Na miejscu można zapłacić gotówką, jak i kartą.

Konto Bankowe
PKO Bank Polski SA
21 1020 3408 0000 4702 0381 7871

Proszę wypełnić formularz reklamacji znajdujący się na tej stronie. W formularzu proszę wypełnić wszystkie pola (w tym nr dowodu zakupu lub numer zamówienia) oraz opisać co dzieje się z zakupionym towarem.

Faktury VAT wysyłane są automatycznie w wiadomościach e-mail w dniu wystawienia na adres mailowy podany w zamówieniu.

Dla Jednostek Budżetowych istnieje możliwość płatności odroczonej, w tym celu należy:

  • Złożyć konto w naszym sklepie używając linku Rejestracja
  • Napisać do nas na ten adres e-mail - sklep z informacją, że założyliście Państwo konto.
  • Zostaniecie Państwo dopisani do Klientów Uprzywilejowanych i wyślemy potwierdzenie o możliwości składania zamówień z odroczonym terminem płatności.
  • Aby móc składać takie zamówienie należy zalogować się na swoje Konto
  • Wśród form płatności pojawi się dodatkowe pole Płatność odroczona, które należy zaznaczyć.

Fakturę proforma można pobrać samodzielnie, po złożeniu zamówienia pojawi się strona, gdzie klikając na "Proforma PDF" można wygenerować i pobrać fakturę proforma do zamówienia:

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na stronie:

https://www.dodrukarki.pl/webpage/dostawa.html

Informacje na temat płatności znajdują się na stronie:

https://www.dodrukarki.pl/webpage/sposoby-platnosci.html

Jeśli drukujesz dokumenty do „codziennego” użytku z powodzeniem możesz wybrać zamienniki-jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Przy wydrukach rozbudowanych grafik lub fotografii w najlepszej jakości należałoby wybrać oryginały.

W niektórych modelach drukarek laserowych producenci rozdzielili zespół drukujący (nazywany tonerem) na dwie części:

-zasobnik z proszkiem do drukowania (dalej nazywany tonerem)

-element tworzący nadruk (nazywany bębnem).

Ponieważ żywotność obydwu elementów eksploatacyjnych znacznie się różni należy zwrócić uwagę na komunikat drukarki i zamawiać element tam wskazany.

W związku ze zmianą przepisów, od nowego roku przyjmujemy puste tonery i tusze do utylizacji zakupione w naszym sklepie, ale bez wydania karty przekazania odpadu. Jeżeli potrzebują Państwo potwierdzenie przekazania odpadów należy zarejestrować się na stronie

https://bdo.mos.gov.pl/

Po zarejestrowaniu zostanie utworzone konto i nadany indywidualny numer BDO. Z tym numerem należy wejść na swoje konto i wskazać firmę recyklingową, której zostaną przekazane odpady.
Firma recyklingowa przyjmując odpady sprawdzi czy mają Państwo nadany numer BDO, jeżeli tak przyjmie towar i potwierdzi jeżeli nie to też przyjmie ale bez udokumentowania powyższego faktu. Więcej na ten temat można znaleźć na naszym blogu.