Jaką kartę SD warto wybrać? 

Nowe produkty w sklepie dodrukarki.pl! 

Mamy przyjemność poinformować wszystkich, że rozszerzyliśmy asortyment naszego sklepu internetowego o dodatkowe produkty. W naszym sklepie możesz kupić profesjonalne, najwyższej jakości karty SD, które idealnie sprawdzą się w przypadku drukarek, aparatów fotograficznych, kamer, tabletów, konsoli do gier oraz oczywiście telefonów komórkowych. W swojej ofercie posiadamy karty SD oraz microSD takie jak:

Jeżeli szukasz tego typu akcesoriów, to gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. 

To jednak nie koniec! W dzisiejszym artykule zwrócimy uwagę na to, jakie aspekty brać pod uwagę decydując się na konkretną kartę SD oraz podpowiemy, która będzie najlepsza dla Ciebie. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całością tego artykułu! 

Karty SD - na co warto zwrócić uwagę przed zakupem? 

W pierwszej kolejności warto zdefiniować i krótko opowiedzieć, czym tak naprawdę są karty SD. Są to nośniki pamięci, które umożliwiają przechowywanie dużych ilości plików, zdjęć, filmów oraz innych danych. Tego typu karty są niezbędnym wyposażeniem każdego fotografa i kamerzysty, ale również użytkownicy urządzeń mobilnych i komputerów na pewno docenią możliwości, które im dają. Na rynku oraz w naszym sklepie dostępnych jest wiele różnych rodzajów kart pamięci, które różnią się od siebie specyfiką oraz parametrami. W pierwszej kolejności, zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego produktu, przyjrzyjmy się właśnie rodzajom kart, które są dostępne. 

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o najbardziej popularnych kartach, czyli SD. Secure Digital to standardowa karta pamięci, która została opracowana w roku 2000. Są to karty niewielkich rozmiarów, bardzo lekkie, które z biegiem czasu były modernizowane i dostosowywane do urządzeń, które pojawiały się na świecie. Każda karta SD została wyposażona w przełącznik, który blokuje możliwość zapisu. Znajduje się on na brzegu karty. Karty SD są dostępne w wymiarach 32x24x2,1 mm. Stosuje się je głównie w aparatach fotograficznych i lustrzankach cyfrowych. Istnieje jednak inna wersja kart SD, czyli microSD, której wymiary wynoszą 15x11x1,0 mm. Ten rodzaj kart jest stosowany w urządzeniach mobilnych - telefonach, tabletach oraz w komputerach. 

Bardziej nowoczesną formą karty SD jest SDHC, czyli Secure Digital High Capacity, którą możemy przetłumaczyć jako "wysoką pojemność". Są to karty bardzo podobne do zwykłych SD, jednak są nieco mniejszych rozmiarów. Wyróżnia je to, że mają dużo większą pojemność, więc są w stanie pomieścić sporą liczbę plików, zdjęć, filmów oraz innych danych. Również te karty występują w mniejszej formie, która nazywa się po prostu microSDHC

Nie możemy również nie napisać o kartach SDXC, czyli Secure Digital Extended Capacity. Jest to rodzaj kart o rozszerzonej pojemności, które dedykowane są tym, którzy każdego dnia korzystają z ogromnych ilości różnych danych. Można określić je mianem "magazynu", gdyż minimalna ilość pamięci wynosi 32 GB, a maksymalna aż 2 TB. Są to karty dla profesjonalistów, czyli fotografów, kamerzystów oraz innych osób, które potrzebują dużej ilości wolnego miejsca w swoim aparacie, telefonie lub komputerze. Również te karty występują w mniejszej wersji, czyli microSDXC

Szybkość zapisu oraz pojemność karty SD

Jeżeli już wiemy, jaki rodzaj karty będzie dla nas najlepszy, to w drugiej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka pojemność będzie dla nas optymalna. Weźmy pod uwagę to, co będziemy zapisywać na nośniku danych. Jeżeli będą to duże pliki - zdjęcia i nagrania, to warto wybrać model z większą pojemnością. Jeżeli jednak tych danych nie będzie dużo, to nie ma sensu przepłacać, idealnym rozwiązaniem będzie karta o mniejszej pojemności. Drugim ważnym parametrem, którym warto się zainteresować, jest szybkość zapisu danych. Jeżeli będziesz przesyłał i tworzył duże ilości materiałów, to warto zwrócić uwagę na ten parametr, aby usprawnić i ułatwić swoją codzienną pracę. 

Jeżeli nie wiesz, jaka karta SD będzie najlepsza dla Twojego urządzenia - skontaktuj się z nami. Możesz zadzwonić lub napisać do nas na czacie. Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie produkty i doradzimy najlepsze rozwiązania. Zapraszamy na zakupy!

Data dodania: 30-04-2020