Drukarka dla ucznia i studenta - ranking urządzeń drukujących

Czym kierować się podczas wyboru drukarki dla ucznia?

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. Dla wszystkich uczniów i studentów oznacza to jedno - powrót do szkoły i na uczelnie. Aby jak najbardziej ułatwić sobie naukę, warto zaopatrzyć się w kilka urządzeń i akcesoriów, które ułatwią nam codzienną pracę. Jednym z podstawowych sprzętów, którego nie może zabraknąć w żadnym domu, jest drukarka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń, które różnią się od siebie pod kątem parametrów i zastosowania. Drukarka pozwoli Ci na przygotowanie referatów, wypracowań, esejów i innych materiałów, które są niezbędne podczas codziennej nauki. W tym artykule podpowiemy Ci, na jakie parametry i właściwości powinieneś zwrócić uwagę, zanim kupisz urządzenie drukujące, które stanie się sprzętem must- have podczas codziennej nauki. Jeżeli jesteś zainteresowany tym artykułem, to serdecznie zapraszamy do lektury.

Drukarka dla ucznia - jaką drukarkę wybrać do nauki?

Pierwszą decyzją, którą musimy podjąć, jest dokonanie wyboru między urządzeniem laserowym, a atramentowym. To, na jaki model się zdecydujemy, jest całkowicie uzależnione od naszych preferencji i potrzeb.
Jeżeli zależy nam na wydrukach czarno białych, to lepszym rozwiązaniem będzie zakup drukarki laserowej, która umożliwi nam szybkie i tanie drukowanie w trybie monochromatycznym. Musimy jednak wiedzieć, że urządzenia laserowe są dużo droższe. Taka inwestycja jednak szybko się zwraca, gdyż dzięki zastosowaniu bardzo wydajnych tonerów, koszt jednej wydrukowanej kartki to zaledwie kilka groszy.
Jeżeli natomiast zależy nam na wydrukach kolorowych, które będą charakteryzowały się wysoką jakością i rozdzielczością, to warto zainwestować w drukarkę atramentową. Pamiętajmy jednak, że eksploatacja sprzętu atramentowego jest droższa, gdyż wymaga od nas kupienia większej ilości tuszów. 

Kupując drukarkę zwróć uwagę na jej panel sterowania. Jeżeli kupujesz urządzenie dla swojego dziecka, to powinien być on prosty i intuicyjny w obsłudze. Najlepsze modele są wyposażone w przyciski oraz duży wyświetlacz. Warto również wziąć pod uwagę wielofunkcyjność kupowanego przez nas urządzenia. Funkcja ksera, czy skanera z pewnością nam się przyda, np. do skopiowania notatek pożyczonych od kolegi. Weź pod uwagę również takie parametry jak: szybkość wydruków (ilość stron, które potrafi wydrukować urządzenie w ciągu jednej minuty swojej pracy) i rozdzielczość.

Ranking drukarek dla ucznia i studenta

Specjalnie dla czytelników naszego bloga przygotowaliśmy zestawienie kilku urządzeń drukujących, które idealnie sprawdzą się podczas codziennej nauki - do przygotowywania materiałów i notatek. Wybraliśmy drukarki, które są przystępne cenowo i tanie w eksploatacji. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem urządzeń drukujących dla uczniów oraz studentów! 

Drukarki atramentowe dla ucznia

Brother DCP-T310

Pierwszym modelem w naszym zestawieniu jest drukarka marki Brother, to urządzenie atramentowe Brother DCP-T310. Jest to drukarka niewielkich rozmiarów, która zmieści się dosłownie wszędzie! Jeżeli pokój Twojego dziecka jest niewielki i ciężko wygospodarować miejsce dla drukarki, to ten konkretny model możesz z łatwością umiejscowić na biurku lub niewielkiej półce. Brother DCP-T310 pozwala nie tylko na drukowanie, ale również skanowanie i kopiowanie dokumentów. Co ciekawe, ten model drukarki został wyposażony w specjalistyczny system, który pozwala na samodzielne napełnianie pojemników tuszem. Taki rodzaj eksploatacji sprawia, nasza drukarka jest jeszcze bardziej ekonomiczna, a drukowanie stosunkowo tanie. Brother DCP-T310 został wyposażony w kilka dodatkowych opcji, które sprawdzą się podczas codziennego korzystania z urządzenia. Jedną z takich funkcji jest np. tryb cichy, który wprost idealnie sprawdzi się podczas nauki w późnych godzinach, gdy reszta domowników śpi. W momencie, gdy uruchomimy tryb cichy, nasze urządzenie pracuje niemal bezgłośnie. Drukarka została wyposażona w prosty w obsłudze panel sterowania, który nie powinien przysporzyć Ci wielu problemów. Co więcej, model posiada również wygodny podajnik, który jednorazowo pomieści aż 150 arkuszy papieru. Brother DCP-T310 to niezwykle szybkie urządzenie, które pozwala na wydruk 12 obrazów w trybie monochromatycznym w ciągu jednej minuty swojej pracy i aż 6 obrazów w trybie kolorowym. Rozdzielczość wydruków wynosi 6000 x 1200 dpi. Na stronie dodrukarki.pl znajdują się materiały eksploatacyjne dla tego urządzenia - zarówno oryginalne tusze Brother BTD60BK, BT5000C, BT5000M, BT5000Y, jak i zamienniki. Zakup oryginału pozwala na drukowanie w cenie 0,53 groszy za jedną kartę, a zakup zamiennika, np. z firmy JetWorld, na druk w cenie 0,25 groszy za jeden wydruk. Koszt samego urządzenia wynosi około 700 złotych. Zobacz tusze do drukarki Brother DCP-T310.


Canon PIXMA G4411

Następnym modelem drukarki atramentowej, który znalazł się w naszym zestawieniu, jest model Canon PIXMA G4411. Firma Canon, podobnie, jak Brother, powstała w Japonii i specjalizuje się w produkcji nie tylko urządzeń drukujących, ale również aparatów fotograficznych, lustrzanek cyfrowych i obiektywów. Canon PIXMA G4411 to niezwykła drukarka atramentowa, która oferuje najwyższej klasy wydruki - nasycone, intensywne i bogate w szczegóły. Model umożliwia drukowane, ale również kopiowanie, skanowanie i faksowanie dokumentów. Drukarka posiada łączność z WI-FI, dlatego można ją obsługiwać również przez urządzenia mobilne - telefony, laptopy i tablety. Z tym konkretnym modelem kompatybilne są bardzo wydajne tusze GI-490, które pozwalają na ekonomiczne drukowanie. W naszym sklepie znajdują się oryginalne tusze Canon, jak i materiały eksploatacyjne w formie tuszów alternatywnych, czyli zamienników. Koszt 1 ml tuszu czarnego oryginalnego wynosi około 0,19 zł, a przypadku zamiennika z firmy JetWorld - 0,11 zł. Canon PIXMA G4411 to drukarka stosunkowo szybka, która umożliwia sprawne drukowanie i przygotowywanie materiałów do nauki. W trybie monochromatycznym, czyli czarno - białym, drukuje z prędkością 8,8 stron w ciągu jednej minuty swojej pracy, a w trybie kolorowym 5 stron. Średni koszt zakupu tego modelu to około 1300 złotych. Zobacz tusze do drukarki Canon PIXMA G4411.


Brother MFC-J3530DW

Ostatnim modelem, który znalazł się na naszej liście, jest drukarka atramentowa Brother MFC-J3530DW. Firma Brother to japońskie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji innowacyjnych urządzeń biurowych, jak drukarki atramentowe, drukarki laserowe, kserokopiarki, skanery i inne sprzęty wielofunkcyjne. Urządzenia tego producenta są kierowane zarówno dla firm, jak i do użytku domowego. Świetnie sprawdzą się właśnie podczas codziennej nauki. Model Brother MFC-J3530DW to innowacyjna drukarka atramentowa, która oferuje użytkownikom szereg funkcji. Urządzenie nie tylko drukuje w wysokiej jakości, ale pozwala na skanowanie i kopiowanie, a także faksowanie dokumentów. Największą zaletą tej drukarki jest jej szybkość pracy oraz wysokojakościowy wydruk, który jest również bardzo ekonomiczny. Drukarka jest kompatybilna z wydajnymi tuszami LC3619XL, które również znajdziesz w naszym sklepie internetowym. W naszej ofercie dostępne są zamienniki tuszów dla tego modelu, np. produkty marki ActiveJet, Asarto, JetWorld, Orink, TiOM, czy Wox. Koszt wydrukowania jednej strony przy zastosowaniu oryginalnego materiału Brother wynosi około 5,87 groszy, a przy użyciu zamiennika JetWorld 0,65 groszy. Brother MFC-J3530DW to urządzenie bardzo intuicyjne, które zostało wyposażone w prosty w obsłudze wyświetlacz LCD o przekątnej 6,8 cm. Drukarka może być obsługiwana również z urządzeń mobilnych, jak smartfony lub tablety, a to wszystko dzięki działaniu w sieci bezprzewodowej. Brother MFC-J3530DW pracuje bardzo szybko, gdyż umożliwia wydruk aż 22 stron w trybie monochromatycznym w ciągu jednej minuty oraz 20 stron w trybie kolorowym. Pierwsza kartka jest gotowa już po 6 sekundach. Koszt urządzenia to około 1550 złotych. Zobacz tusze do drukarki Brother MFC-J3530DW.


Drukarki laserowe dla ucznia

HP LaserJet Pro M28a

Pierwszą drukarką laserową, która znalazła się w naszym rankingu, jest model HP LaserJet Pro M28a. Hewlett - Packard to amerykańskie przedsiębiorstwo, które w swojej ofercie posiada również innowacyjne sprzęty biurowe, jak drukarki laserowe i atramentowe, skanery i kserokopiarki, a także inne urządzenia wielofunkcyjne. Model HP LaserJet Pro M28a to drukarka wielofunkcyjna, która świetnie sprawdzi się zarówno w małym biurze, jak i w domu. Możesz być pewny, że Twoje dziecko z pewnością doceni możliwości, które daje ten sprzęt. HP LaserJet Pro M28a pozwala na przygotowywanie profesjonalnych wydruków, które charakteryzują się wysoka jakością, intensywnością czerni i niezwykłymi szczegółami. Ten konkretny model umożliwia również skanowanie oraz kopiowanie dokumentów. Jest to drukarka monochromatyczna, czyli drukująca w czerni i bieli, która potrafi pracować w naprawdę szybkim tempie. Prędkość wydruku sięga nawet 19 stron w ciągu jednej minuty pracy urządzenia. HP LaserJet Pro M28a została wyposażona w pojemny podajnik na papier na150 arkuszy papieru. Drukarka oferuje wydruki w rozdzielczości, która wynosi: 600 x 600 dpi. To niewielkie urządzenie jest kompatybilne z wyjątkowo wydajnymi tonerami HP 44A CF244A, które pozwalają na tanie drukowanie. W naszym sklepie znajdują się materiały eksploatacyjne - oryginały HP i zamienniki, które są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Przykładowo, koszt wydrukowania jednej strony przy użyciu oryginalnego toneru HP wynosi 22,42 gr, a przy wykorzystaniu zamiennika JetWorld 6,39 gr. Cena samego urządzenia wynosi około 460 złotych. Zobacz tonery do drukarki HP LaserJet Pro M28a.

Brother DCP-1512E

Drugim modelem, który z pewnością zasługuje na uwagę, jest drukarka laserowa z firmy Brother, czyli urządzenie Brother DCP-1512E. Jest to drukarka niewielkich rozmiarów, która zachwyca wszystkich użytkowników swoją szybkością i wysoką jakością gotowych wydruków. Ten model znajdzie zastosowanie zarówno w małym biurze, jak i do użytku szkolno - domowego. Drukarka została wyposażona w pojemny podajnik, które jednorazowo może pomieścić aż 150 arkuszy kartek. Takie rozwiązanie sprawia, że oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na częste uzupełnianie kończącego się papieru. Co więcej, model posiada intuicyjny w obsłudze panel sterowania, który znacząco ułatwia obsługę tego urządzenia. Brother DCP-1512E jest drukarką szybką, gdyż drukuje z prędkością aż 20 stron w ciągu jednej minuty swojej pracy. Musimy zaznaczyć, że jest to urządzenie tylko do druków w trybie monochromatycznym, czyli czarno - białym. Drukarka została wyprodukowana w oparciu o nowoczesne rozwiązania i technologię, dlatego posiada system wałków, którego zadaniem jest ochrona gotowych wydruków przed zagnieceniami. Jedną z największych zalet tego urządzenia jest jego ekonomiczność, czyli bardzo wydajne tonery Brother TN-1030, które pozwalają na tanie drukowanie. Takie rozwiązanie pozwala na znaczącą redukcję kosztów. W naszym sklepie posiadamy materiały eksploatacyjne dla tego urządzenia - zarówno oryginalny tonery Brother, jak i zamienniki znanych firm, jak: Actis, ActiveJet, Asarto, Assima, JetWorld, Orink, TiOM, czy White Box. Cena jednej kartki, która wydrukujemy przy użyciu tonera Brother, to koszt około 16,84 groszy. Przy użyciu zamiennika JetWorld, cena wynosi tylko 4,78 groszy za sztukę. Warto wiedzieć, że w przypadku urządzenia Brother DCP-1512E, konieczna jest również wymiana zużytych bębnów. Koszt tej drukarki to około 550 złotych. Zobacz tonery do drukarki Brother DCP-1512E.


Brother DCP-1622WE

Trzecią, a zarazem ostatnią propozycją, jest drukarka laserowa Brother DCP-1622WE. Podobnie, jak w przypadku poprzedniego urządzenia, ta niewielka drukarka zmieści się praktycznie wszędzie! Można ją ustawić bezpośrednio na biurku lub stoliku, a także na wąskim regale. Jest to sprzęt wielofunkcyjny, która umożliwia szybkie drukowanie, skanowania, a także kopiowanie dokumentów i materiałów, które przydadzą nam się podczas nauki. Warto wspomnieć, że model Brother DCP-1622WE pochodzi z serii TonerBenefit, dzięki czemu jest to również urządzenie bardzo ciche - nawet podczas drukowania w maksymalnym tempie. Drukarka znajdzie zastosowanie zarówno w domu - do codziennej nauki i pracy, jak również w kilkuosobowym biurze. Dużą zaletą tego urządzenia są kompatybilne z nim i bardzo wydajne materiały eksploatacyjne, dzięki którym drukarka może pracować dużo i szybko, a koszty samego druku są niewielkie. W naszym sklepie znajdują się oryginalne tonery Brother TN-1090 dla tego modelu, jak i tonery alternatywne, czyli zamienniki, np. Actis, ActiveJet, Asarto, Assima, JetWorld, Orink, TiOM, White Box. Koszt jednej wydrukowanej strony przy użyciu zamiennika ActiveJet wynosi 4,42 gr, a przy wykorzystaniu oryginalnego toneru Brother 5,83 gr. Tak, jak wspominaliśmy, urządzenie jest dosyć szybkie, dlatego idealnie sprawdzi się podczas codziennej nauki. Drukuje z prędkością 20 stron na minutę. Podobnie, jak poprzedni model, urządzenie drukuje tylko w trybie czarno - białym. Przy zakupie tego modelu trzeba się również liczyć z koniecznością wymiany nie tylko materiałów eksploatacyjnych, ale również bębna drukarki. Koszt tego urządzenia to około 630,00 złotych. Zobacz tonery do drukarki Brother DCP-1622WE.

Jakie materiały eksploatacyjne wybrać?

Niezależnie od tego, czy wybierzemy drukarkę laserową czy atramentową, konieczne będzie regularne kupowanie materiałów eksploatacyjnych. W przypadku drukarek laserowych są to tonery, a drukarek atramentowych tusze. W naszym sklepie internetowym dodrukarki.pl znajdziesz profesjonalne materiały eksploatacyjne, które są kompatybilne z większością modeli drukarek dostępnych na rynku. Produkty można nabyć w formie oryginalnych tuszów i tonerów, jak i ich zamiennych, tańszych wersji, czyli tzw. zamienników. Gwarantujemy, że wszystkie materiały eksploatacyjne, które znajdują się w naszym asortymencie, są najwyższej jakości produktami, które z pewnością spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Jeżeli szukasz najlepszych materiałów eksploatacyjnych, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Data dodania: 08-09-2020
Produkty, które mogą Cię zainteresować
Zamiennik Brother BT5000C tusz cyan marki Orink

Zamiennik Brother BT5000C tusz cyan mark...

9,23 zł(z VAT + koszty dostawy)
7,50 zł NETTO
Zamiennik Brother BT6000BK tusz czarny marki Orink

Zamiennik Brother BT6000BK tusz czarny m...

9,23 zł(z VAT + koszty dostawy)
7,50 zł NETTO
Zamiennik Brother BT5000M tusz magenta marki Orink

Zamiennik Brother BT5000M tusz magenta m...

9,23 zł(z VAT + koszty dostawy)
7,50 zł NETTO
Zamiennik Brother BT5000Y tusz żółty marki Orink

Zamiennik Brother BT5000Y tusz żółty mar...

9,23 zł(z VAT + koszty dostawy)
7,50 zł NETTO
Zamiennik Canon GI-490C tusz cyan marki JetWorld

Zamiennik Canon GI-490C tusz cyan marki ...

15,24 zł(z VAT + koszty dostawy)
12,39 zł NETTO
Zamiennik Canon GI-490M tusz magenta marki JetWorld

Zamiennik Canon GI-490M tusz magenta mar...

15,24 zł(z VAT + koszty dostawy)
12,39 zł NETTO
Zamiennik Canon GI-490Y tusz żółty marki JetWorld

Zamiennik Canon GI-490Y tusz żółty marki...

15,24 zł(z VAT + koszty dostawy)
12,39 zł NETTO
Zamiennik Canon GI-490B tusz czarny marki JetWorld

Zamiennik Canon GI-490B tusz czarny mark...

16,79 zł(z VAT + koszty dostawy)
13,65 zł NETTO
Zamiennik Brother LC3619C tusz cyan marki ActiveJet

Zamiennik Brother LC3619C tusz cyan mark...

49,82 zł(z VAT + koszty dostawy)
40,50 zł NETTO
Zamiennik Brother LC3619Y tusz żółty marki ActiveJet

Zamiennik Brother LC3619Y tusz żółty mar...

49,82 zł(z VAT + koszty dostawy)
40,50 zł NETTO
Zamiennik Brother LC3619M tusz magenta marki ActiveJet

Zamiennik Brother LC3619M tusz magenta m...

49,82 zł(z VAT + koszty dostawy)
40,50 zł NETTO
Zamiennik Brother LC3619Bk tusz czarny marki ActiveJet

Zamiennik Brother LC3619Bk tusz czarny m...

49,82 zł(z VAT + koszty dostawy)
40,50 zł NETTO
Zamiennik HP 44A CF244A toner marki TiOM

Zamiennik HP 44A CF244A toner marki TiOM

60,76 zł(z VAT + koszty dostawy)
49,40 zł NETTO
Zamiennik Brother TN-1030 toner marki JetWorld

Zamiennik Brother TN-1030 toner marki Je...

58,38 zł(z VAT + koszty dostawy)
47,46 zł NETTO
Zamiennik Brother TN-1090 toner marki JetWorld

Zamiennik Brother TN-1090 toner marki Je...

63,55 zł(z VAT + koszty dostawy)
51,67 zł NETTO
Zamiennik HP 44A CF244A toner XL marki JetWorld

Zamiennik HP 44A CF244A toner XL marki J...

110,46 zł(z VAT + koszty dostawy)
89,80 zł NETTO
Zamiennik Brother TN-1090 toner marki Asarto

Zamiennik Brother TN-1090 toner marki As...

64,90 zł(z VAT + koszty dostawy)
52,76 zł NETTO