Najtańsze w eksploatacji drukarki atramentowe

Tanie w eksploatacji drukarki atramentowe 

Nie możemy zaprzeczać, że drukarki atramentowe to nadal zdecydowanie bardziej popularne urządzenia, które możemy spotkać w większości domów. Powodem tego z pewnością jest ich cena, która może wynosić tylko 100 - 150 złotych. Użytkownicy drukarek atramentowych doceniają te urządzenia za wiele aspektów, przede wszystkim jednak za wysokiej jakości wydruki - zarówno te w trybie monochromatycznym, jak i kolorowym. Drukarki atramentowe docenią również Ci, którzy chcą drukować grafiki i zdjęcia w wysokiej jakości, a dodatkowo nie przepłacać! W tym artykule przygotowaliśmy dla naszych klientów kilka modeli drukarek atramentowych, które są nie tylko wysokiej klasy urządzeniami, ale również są bardzo tanie w późniejszej eksploatacji. Jeżeli interesuje Cię ten temat - zapraszamy do zapoznania się z całością materiału! 

Tania drukarka atramentowa

Zanim przedstawimy nasze typy, to warto dodać kilka słów odnośnie zalet i wad urządzeń atramentowych. W pierwszej kolejności musimy wspomnieć ponownie o dużo tańszym drukowaniu w kolorze, które umożliwia przygotowywanie wydruków zdjęć i grafik za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeżeli wiesz, że będziesz drukował głównie materiały kolorowe, to koniecznie zainwestuj w drukarkę atramentową, gdyż nie tylko zaoszczędzisz, ale również otrzymasz materiały najwyższej jakości, o nasyconych kolorach.
Dużą zaletą drukarek atramentowych jest również ich rozmiar, który jest naprawdę niewielki, w porównaniu z drukarkami laserowymi. Dodatkowo, zaraz po uruchomieniu, urządzenie atramentowe jest od razu gotowe do pracy. W przypadku drukarek atramentowych należy jednak pamiętać, że muszą być uruchamiane i używane systematycznie. W innym przypadku, jeżeli zdarzy nam się zapomnieć o naszej drukarce na jakiś czas, atrament w kartridżu może zaschnąć, co będzie skutkowało wymianą tego elementu na nowy. W najgorszej sytuacji, gdy głowica jest zintegrowana z drukarką, może dojść nawet do konieczności wymiany całego urządzenia.
Warto również wspomnieć, że wydruki, które zostały przygotowane przez drukarki atramentowe, są również dużo mniej odporne, niż wydruki laserowe. Nie są one odporne na wodę, która rozmyje atrament, a dodatkowo mogą rozmazywać się zaraz po wydrukowaniu. Jeżeli do druku wykorzystujesz niskiej jakości tusz, to możesz spodziewać się, że wydruk z czasem zacznie blaknąć. Jeżeli chcesz uzyskać naprawdę wysokiej jakości wydruki, to w przypadku drukarek atramentowych warto zastosować lepszy papier, który pozwoli wydobyć odpowiednie kolory i barwy.

Czy drukarki atramentowe mogą być tanie w eksploatacji? 

Oczywiście, że tak! W zestawieniu, które przygotowaliśmy dla naszych czytelników w tym artykule, zebraliśmy listę popularnych modeli urządzeń atramentowych, których eksploatacja jest naprawdę korzystna, a w przypadku niektórych modeli koszt jednej wydrukowanej strony to tylko kilkanaście groszy! Inwestycja we własną drukarkę atramentową, która będzie zawsze gotowa do pracy, jest najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze! Regularne korzystanie z drukarki lub z tzw. punktów ksero może być naprawdę kosztowne, a dzięki własnemu urządzeniu jesteśmy w stanie oszacować realne koszty. Drukarki atramentowe sprawdzą się zarówno w firmach, jak i gospodarstwach domowych. Są często wybierane przez studentów i uczniów, którzy potrzebują ich do przygotowania kolorowych notatek. Jednym zdaniem: są niezastąpione i z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

Drukarki atramentowe - modele tanie w eksploatacji 

Przedstawione w tym artykule modele drukarek atramentowych są świetną alternatywą dla tych, którzy nie chcą wydawać dużej ilości pieniędzy na zakup urządzenia laserowego, a potrzebują dużo i często drukować. Wynika to z tego, że wskazane modele są tanie w eksploatacji, a tusze do nich kosztują niewiele. Jeżeli jesteś ciekawy, jakie to modele, to koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem! 

 

HP DeskJet 2130 - tania drukarka atramentowa od HP

tania drukarka atramentowa HPPierwszą propozycją drukarki atramentowej, która dzisiaj przygotowaliśmy, jest model z firmy Hewlett - Packard, czyli HP DeskJet 2130. Jest to urządzenie, które z pewnością ułatwi i usprawni codzienne drukowanie. Poza funkcją druku sprzęt umożliwia również skanowanie i kopiowanie dokumentów. Drukarka po uruchomieniu jest całkowicie gotowa do pracy, a jej niewielkie rozmiary sprawiają, że możesz umieścić ją nawet na swoim biurku, co znacząco ułatwi Ci pracę. Urządzenie zostało wyposażone w specjalistyczny panel sterowania, który sprawia, że jego obsługa jest bardzo przyjemna i intuicyjna. Musimy również wspomnieć o tym, że drukarka HP DeskJet 2130 posiada certyfikat Energy Star, który jest przyznawany tylko tym urządzeniom, które zużywają minimalne ilośc energii. Dodatkowo, firma HP oferuje swoim klientom bezpłatny recykling zużytych materiałów eksploatacyjnych. Urządzenie drukuje zarówno w trybie monochromatycznym (7,5 strony w ciągu jednej minuty pracy) oraz w trybie kolorowym (5,5 strony w ciągu jednej minuty pracy). Maksymalna rozdzielczość druku w przypadku tego urządzenia wynosi 1200 dpi x 1200 dpi. Ten model drukarki jest dostępny w wyjątkowo atrakcyjnej. cenie, bo już za około 169 złotych. W naszym sklepie dodrukarki.pl posiadamy zamienniki tuszów HP 302 m.in. marki JetWorld o numerze JWI-H302XLBR, które są dostępne w cenie ok. 88 złotych. Sprawdź wszystkie dostępne tusze do HP DeskJet 2130.

 

Epson XP-3105 - tania drukarka atramentowa od Epson

tania drukarka atramentowa epsonDrukarka Epson XP-3105 to wielofunkcyjne urządzenie atramentowe, które umożliwia przygotowywania wydruków najwyższej jakości zarówno trybie monochromatycznym, jak i kolorowym. Sprzęt poza klasyczną funkcją druku umożliwia również szybkie skanowanie i kopiowanie dokumentów, faktur oraz innych materiałów. Drukarka jest bardzo szybka, gdyż oferuje wydruki w tempie 33 stron w ciągu jednej minuty pracy urządzenia w trybie monochromatycznym oraz 15 stron w trybie kolorowym. Dodatkowo, została również wyposażona w automatyczną funkcję druku dwustronnego, czyli tzw. dupleks, który umożliwia oszczędzanie papieru oraz usprawnia pracę. Drukarka działa zarówno w formie przewodowej, jak i bezprzewodowej (Wi-Fi), dzięki czemu można ją również obsługiwać z urządzeń mobilnych, np. smartfonów lub tabletów. Koszt samego urządzenia wynosi około 290 złotych. W naszym sklepie posiadamy wysokiej klasy materiały eksploatacyjne, które będą kompatybilne z modelem Epson XP-3105. Sprawdź wszystkie dostępne tusze do Epson XP-3105.

 

Brother DCP-J105 - tania drukarka atramentowa od Brother

tania drukarka atramentowa brotherOstatnią naszą propozycją drukarki atramentowej, która jest bardzo tania w późniejszej eksploatacji, jest model firmy Brother, czyli Brother DCP-J105. Jest to urządzenie, które zostało dedykowane do wykorzystywania w małych biurach oraz w domach. Umożliwia nie tylko drukowanie dokumentów, ale również ich skanowanie oraz kopiowanie. Jest kompatybilne z naprawdę wydajnymi kartridżami, które wystarczają na bardzo długo, a dodatkowo oferują najwyższą jakość gotowym wydrukom. Urządzenie zostało również wyposażone w interfejs do sieci bezprzewodowych. Biorąc pod uwagę to, że jest to urządzenie atramentowe, ten model drukarki jest niezwykle szybki, gdyż umożliwia drukowanie z prędkością 27 stron w ciąg jednej minuty pracy w trybie monochromatycznym i 10 stron w trybie kolorowym. Koszt tego modelu Brother wynosi około 639 złotych. W dodrukarki.pl znajdziesz najwyższej klasy materiały eksploatacyjne dla tego urządzenia. Zamiennik tuszów LC525Xl oraz LC529XL marki JetWorld można kupić już za ok.12 zł. Sprawdź wszystkie dostępne tusze do Brother DCP-J105.

Przedstawione przez nas propozycje drukarek atramentowych są idealne dla tych, którzy chcą regularnie i często korzystać ze swojej drukarki, a przy tym nie wydawać majątku. Podobne zestawienie przygotowaliśmy również dla miłośników urządzeń laserowych, którzy lubią oszczędzać. Zapraszamy również do tego artykułu!

Czy warto kupić najtańszą drukarkę atramentową? 

Odpowiedź jest jednoznaczna: nie warto! Producenci urządzeń atramentowych bardzo często sprzedają swoje drukarki za naprawdę niewielkie pieniądze (około 100-300 zł), co skutecznie zachęca użytkowników do ich zakupu. Niestety jest to złudna oszczędność, gdyż koszty późniejszej eksploatacji są bardzo wysokie. Nawet wtedy, gdy postawimy na zamienniki, które są tańsze, ich cena może nas niemile zaskoczyć. Nie oznacza to jednak, że jedyną opcją jest zakup najdroższej drukarki atramentowej, jaką tylko uda nam się znaleźć.

Rozwiązaniem tego problemu jest dokładne sprawdzenie cen materiałów eksploatacyjnych, zanim dokonamy zakupu konkretnego modelu. Warto zainteresować się zarówno oryginalnymi tuszami, jak i produktami alternatywnymi, aby mieć porównanie. 

W naszym sklepie internetowym dostępne są najwyższej jakości tonery, tusze i inne produkty do drukarek, a zakupy u nas są całkowicie bezpieczne. W bogatym asortymencie z pewnością znajdziesz tusze, które będą kompatybilne z Twoją drukarką atramentową. 

Zobacz też artykuł -

"Najtańsze w eksploatacji drukarki laserowe"

Data dodania: 04-05-2022