Tusze alternatywne - oszczędzaj na drukowaniu!

Tusze alternatywne - czy warto z nich korzystać?

Na pewno każdy właściciel drukarki atramentowej spotkał się w swoim życiu z dylematem - czy lepiej kupić jak zawsze oryginalny materiał eksploatacyjny, czy może tym razem zdecydować się na tańszy zamiennik - tusz alternatywny? W asortymencie naszego sklepu znajdziesz zarówno oryginalne materiały eksploatacyjne, jak ich tańsze, zamienne wersje. To, na jaki produkt ostatecznie się zdecydujesz, może być uzależnione od kilku czynników, np. częstotliwości korzystania z drukarki lub budżetu, którą chcesz przeznaczyć na tego typu zakup. O zaletach i wadach oryginalnych produktów nie trzeba mówić wiele. Oczywiste jest, że umożliwiają najwyższej jakości wydruki, ale cena, którą należy zapłacić, nie należy do najniższych. W tym artykule przyjrzymy się jednak zagadnieniu "tusze alternatywne", czyli zamiennikom do drukarek atramentowych, które są świetną, tańszą alternatywą dla markowych materiałów eksploatacyjnych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią tego materiału!

Tusze alternatywne vs. tusze oryginalne

Najłatwiejszym sposobem, który pozwoli nam ukazać pozytywne cechy stosowania zamienników, jest porównanie ich do materiałów oryginalnych. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na cenę oraz pojemności obu tych produktów. Najbardziej klarowne będzie zrobienie takiego porównania na konkretnym modelu drukarki. Weźmy pod uwagę model Brother MFC-J4610DW. Cena oryginalnego materiału eksploatacyjnego, np. tuszu żółtego (yellow), to koszt ok. 63 zł. Zamiennik dla tego modelu, który został wyprodukowany przez firmę Orink, kosztuje zaledwie ok. 6 zł. Wynika z tego, że jednorazowy zakup zamiennika, pozwala nam zaoszczędzić aż ok. 57 zł. Jeżeli tusze kupujemy raz w miesiącu to w skali roku kwota zaoszczędzonych pieniędzy wyniesie ok. 685 zł tylko na jednym tuszu! Widać czarno na białym, że kupowanie zamienników umożliwia nam zaoszczędzenie naprawdę sporej sumy pieniędzy. Drugą dość istotną kwestią jest fakt, iż zamienniki bardzo często bywają również dużo bardziej wydajne - mimo niższej ceny. Różnicę możemy dostrzec również na wcześniej wspomnianych już produktach, czyli oryginalnych tuszach oraz zamiennikach do modelu drukarki Brother MFC-J4610DW. W przypadku oryginału za kwotę ok. 63 zł otrzymujemy produkt o pojemności 6,6 ml. Zamiennik Orink, który jest dostępny w kwocie ok. 6 zł ma natomiast aż 15 ml! To ponad 2 razy więcej!

Tusze alternatywne - czym są?

Warto wiedzieć, że tusze alternatywne są produkowane z takich samych materiałów, jak i oryginalne materiały eksploatacyjne. Co więcej, podczas produkcji wykorzystywana jest również taka sama technologia, dzięki czemu jakość wydruków zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, jest bardzo podobna. Zamienniki nie są w stanie uszkodzić naszego urządzenia drukującego, ani w żaden sposób nie wpływają one na jego żywotność. Takie informacje bardzo często możemy spotkać na stronach internetowych producentów drukarek, którzy przestrzegają przed stosowaniem tuszów alternatywnych i wszelkich innych materiałów zamiennych. Powodem tego typu komunikatów jest fakt, że w dużej mierze producenci zarabiają właśnie na materiałach eksploatacyjnych, a nie na sprzedaży samych urządzeń, dlatego też ich sprzedaż jest dla nich zdecydowanie bardziej opłacalna. Jeżeli ich konsumenci będą kupowali zamienne tusze i tonery, to w żadnym stopniu nie jest to dla nich zyskowne.

Jakość tuszów alternatywnym

Musimy również ponownie wspomnieć o tym, że jakość, którą oferują tusze i tonery alternatywne, wcale nie będzie gorsza od tej, jaką otrzymamy dzięki zastosowaniu oryginalnych produktów. Różnica jest wręcz niezauważalna gołym okiem, a same wydruki są nasycone, intensywne i bogate w szczegóły. Wynika z tego, że zakup zamienników nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, ale również otrzymać najwyższą jakość wydruków. Alternatywne materiały eksploatacyjne docenią głównie Ci, którzy drukują każdego dnia spore ilości dokumentów, faktur i innych materiałów. Również posiadacze drukarek, którzy korzystają z nich w domach, z pewnością ucieszą się z możliwości zakupu tuszów w atrakcyjnej cenie, która odciąży ich domowy budżet!

Gdzie warto kupować tusze alternatywne?

Aby móc cieszyć się wysokiej jakości zamiennikami, warto kupować je w sprawdzonych źródłach. Jeżeli kupimy zamiennik przypadkowej, nieznanej marki, na przypadkowej aukcji, to niewykluczone, że okaże się wadliwy lub niezdolny do druku. Jeżeli chcesz uniknąć tego typu problemów i być pewnym, że możesz w każdej chwili dokonać zwrotu lub reklamacji - zamów materiały eksploatacyjne do swojego urządzenia drukującego na stronie naszego sklepu - dodrukarki.pl! Gwarantujemy, że będziesz zadowolony zarówno z samej obsługi, szybkiej dostawy, jak i oczywiście samego produktu. Aby odnaleźć tusz, który będzie kompatybilny z Twoją drukarką, koniecznie skorzystaj z naszej wyszukiwarki. W puste okienko wpisz model urządzenia, który posiadasz, kliknij na ikonkę lupki, a zostaniesz przekierowany na odpowiednią podstronę. Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!

Data dodania: 08-06-2020